Pilnas ekranas
Kai 2014-aisiais metais naršančių internete mobiliaisiais įrenginiais vartotojų skaičius peraugo naršančiųjų kompiuteriu skaičių, tapo aišku, kad dizainas pamažu kryps mobiliųjų įrenginių vartotojų naudai. Pilnas ekranas (angl. Full screen) užima visą naršyklės ekraną ir taip sukuria didesnį komfortą naršant mobiliaisiais įrenginiais. Panašu, kad ši tendencija kol kas neketina trauktis iš internetinių svetainių kūrimo industrijos, todėl norint žengti koja kojon su vartotojų poreikiais vertėtų tai užsirašyti kaip taisyklę.
Titulinio puslapio paveikslėlis
Itin svarbus elementas – didelė, kokybiška įvaizdinė nuotrauka arba iliustracija tituliniame svetainės puslapyje. Pirmas įspūdis vartotoją gali paskatinti jūsų svetainėje pasilikti ilgiau ir daryti jums palankius veiksmus, todėl svarbu, kad atkreiptumėte jo dėmesį kokybe ir išskirtinumu. Plačių ekranų ir kokybiškų vizualinių elementų tendencija prieštarauja iki šiol susidariusiai normai turėti tituliniame puslapyje kuo daugiau teksto su raktiniais žodžiais, tačia skubame jus nuraminti – pagal atnaujintas Google gaires svarbiausiais elementais, darančiais dalinę įtaką organinėje Google pozicijoje, tampa jūsų svetainės unikalumas ir nauda lankytojams.
Slinkimas
Slinkimas (angl. Scroll) – dar vienas funkcionalumas, kuris gali palengvinti vartotojo vizitą ir reikalingos informacijos paieškas jūsų internetinėje svetainėje. Vartotojai pripratę matyti socialinius tinklus ir naujienų portalus su slinkimo funkcija, todėl šis įprotis daro didelę įtaką ir internetinių svetainių kūrime.
Tačiau atkreipkite dėmesį, jog funkcionalumą lemia jūsų potencialių klientų ar svetainės lankytojų segmentas: jei siekiate pritraukti daugiau jaunų lankytojų – svetainėje naudokite „scroll“ funkciją, jei jūsų tikslas – brandūs ir vyresnio amžiaus lankytojai – geriau pasilikti prie klasikinio statiško meniu.