And it was beautiful





1
2
3
4
5
6

„JavaScript“
Sukūrė Brendanas Eichas 1995 m. Netscape Communications
1990 m. „Java“ pradėjo plėtoti, stengiantis parašyti „protingų prietaisų“ kalbą. Šis požiūris susilpnėjo ir 1994 m. „Sun“ pergrupavo ir nustatė lankytinas vietas internete kaip pasirinkimo platformą.
1995 m. „Sun“ turėjo naršyklę prieš „Netscape“ partnerystę, tačiau tai buvo lėta ir ištekliai. (šaltinis) Taigi „Netscape / Sun“ partnerystė reiškė, kad „Sun“ įsigijo konkurencinę naršyklę ir pristatė savo strateginių technologijų pristatymo sistemą.
Kita vertus, „Netscape“ rado galingą sąjungininką prieš „Microsoft“. Jie taip pat siekė, kad „Microsoft“ taptų oficialiąja „Java“ platforma, kuri buvo oficialus naršyklė.
Brendanas Eichas sakė, kad su „Sun“ laive jie nusprendė naršyti „Java“ supančios „hype“ potvynio bangą ir „Java“, kaip „Visual Basic“, buvo „C ++“. Taigi pavadinimas buvo paprastas rinkodaros pojūtis, kad gautumėte priėmimą.
„Netscape“ Mocha (vėlesnė „JavaScript“) tikslas buvo paversti žiniatinklį į visapusišką programų platformą. Be to, naudojant kartu su „LiveWire“ programinės įrangos serverio produktu, jis įgalintų izomorfinį kūrimą, naudojant tą pačią kalbą tiek klientui, tiek serveriui.
Jei tai skamba pažįstama, tai būtent todėl, kad tai buvo būtent tai, ką „Sun“ bandė atjungti su „Java“. Tačiau tuo metu internetas buvo labai ribotas, palyginti su „Java“; Pavyzdžiui, piešimo taškų neįmanoma „JavaScript“ sistemoje, nes ji dabar yra drobė. Taigi Saulė (klaidingai, manau) niekada nematė kalbos kaip konkurento ir aljanso.
Deja, „JavaScript“, jos ankstyvoji pozicija rinkoje buvo pranašesnė už naudingumą ir vėliau tapo stabdančiu rinkos priėmimui, nes ji tapo savaime gyvybinga technologija.
Taigi „JavaScript“ buvo sukurta kaip žiniatinklio skriptų kalba tiek kliento, tiek serverio pusėje. Tada jis buvo greitai perstatytas kaip „kompanionas“ „Java“. Deja, kartu su jo kūrimo greičiu, tai reiškė, kad buvo įtraukta daugybė požymių, kurie vėliau būtų naikinami. Toks kaip:

-Automatinis kabliataškis (ASI)

-Automatinio tipo prievarta, kai naudojate bendrus operatorius, pavyzdžiui „==“

-Bloko apimties nustatymas

-Klasių trūkumas

-Tam tikros modularizacijos galimybės

-Neįprastas paveldėjimas (prototipinis)

Kaip matysime vėlesniuose pranešimuose, daugelis šių kritikų dažnai buvo programuotojų nežinomybės ar sintaksinės „skonio“ išraiška, labiau susipažinę su kitomis kalbomis.
This was my paper